}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 736302 položek
39032985,- Kč
 
 

Který kámen je ten pravý?

 

 

Možná nejlepší způsob, jak si vybrat „svůj“ kámen, je zvolit si intuitivně ten, který nás nejvíce osloví. Po takovéto volbě si můžeme přečíst jeho účinky a dozvědět se tak více o svých skrytých tužbách a strastech.
Pokud chceme posílit určité vlastnosti, je dobré vybrat kameny, které je posilují a poté zvolit ten, který je nám nejvíce sympatický.
Další možností je vybírat kámen podle slunečního znamení – kámen podpoří a doplní vlastnosti daného znamení.
Nikdy si nevybíráme kámen, který sice má správné vlastnosti, ale vlastně se nám nelíbí.

Polodrahokamy dokáží díky své krystalické mřížce vstřebávat vibrace ze svého okolí. Díky tomu vstřebávají negativní (ale i pozitivní) energie a v uspořádané formě je vyzařují zpět do okolí. Při příliš velké zátěži však mohou býti přetěžované, a proto bychom je měli čas od času čistit. Zpravidla se čistí pod tekoucí vodou, a to zejména, pokud jsme si polodrahokam nebo výrobek z něj právě pořídili nebo jsme jej zdědili! Staré šperky a kameny přejaly téměř vždy od dřívějších majitelů negativní energie a informace o nemocích.
Užití kamenů představuje, podobně jako homeopatie, určitý druh terapie podrážděním. Proto by se měly na noc odložit, aby se zabránilo předráždění a otupění vlastní vnímavosti. Hodnotné léčivé kameny jsou natolik silné, že je postačí nosit denně 1-2 hodiny.

Po určité delší či kratší době nošení se může stát, že kámen „zmléční“ nebo popraská. To je znamení, že ze sebe vydal vše, co mohl. V tomto případě jej nevyhazujte do koše – odvděčte se mu tím, že jej vrátíte zpět do země, tedy zakopete nebo zatlačíte do hlíny.