}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 736308 položek
39033268,- Kč
 
 
Obsidián
Obsidián

Sluneční znamení: Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh
Čistí se proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjíme ráno nebo navečer na přímém slunci, s výjimkou duhového obsidiánu, který nabíjíme za jasné noci při přibývajícím Měsíci nebo za úplňku.

Historie: již v pravěku se z něj vyráběly hroty šípů a špičky kopí. Ve starověku z něj byly vyráběny ozdobné předměty. Císař Augustus prý přikázal, aby z obsidiánu vyrobili čtyři velké slony do chrámu bohyně plodnosti. Používal se k výrobě věšteckých zrcadel - takto jej ve středověku vyzžíval např. dr. John Dee.

Obsidián je přírodní sklo - vzniká prudkým ochlazením lávy. Při meditaci pomáhá nalézt to, co chceme před sebou ukrýt. Očišťuje a ruší blokády.

Černý obsidián: je mocný a ve špatných rukou může sloužit k černé magii, v opačném případě proti ní chrání. Mírní bolesti, umožňuje průtok energie čakrami a odstraňuje jejich blokády, dokáže však také uvolnit síly, které nelze ovládat. Dodává víru ve své schopnosti, může však přivodit také deprese. Vynáší na povrch myšlenky našeho podvědomí a činí je vnímetelnými. Díky své schopnosti symbolického zrcadla zvyšuje obranyschopnost majitele proti nepřátelským entitám. Pro svůj dvojí charakter by se měl nosit současně s ochranným křišťálem. Je možn jej použít k výrobě věškecké koule - černá barva umožňuje snažší průnik do podvědomí.

Léčení: prevence proti infekčním chorobám, při zánětech a zažívacích obtížích.

Vločkový obsidián: dodává vnitřní pevnost a sílu, podporuje procesy přeměny. Otevírá přístup k našim vlastním hlubinám a konfrontuje nás s jejich silami. Podporuje náš vnitřní růst a rozvoj osobnosti.
Léčení: zmírňuje poruchy prokrvování a prohřívá studené, špatně prokrvené ruce a nohy.Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 3 záznamů